Ogród — zewnętrzny pokój

Ogród, który znajduje się tuż przy domu, jest dodatkowym, zewnętrznym pokojem. Roślinność daje schronienie, a pięknie urządzona przestrzeń zachęca do wypoczynku.

Przedstawiony na zdjęciu ogród położony jest trochę poniżej domu, dlatego schodzi się do niego przez drewniany pomost przylegający do budynku. Na rabatach otoczonych ceglanymi krawężnikami rosną różne rośliny, tak więc każda wygląda jak miniaturowy ogródek. W ten sposób można także urządzić ogródki ziołowe oraz warzywne.

Na u góry, przykład połączenia drewnianego pomostu, który jedną stroną przylega do domu, a drugą dotyka basenu. Miejsce do siedzenia, usytuowane na drewnianym pomoście, ocienia pergola obrośnięta pnącym rdestem. Wśród roślin są zielone nawet zimą i żółto kwitnące na wiosnę Cytisus sp. i Genista sp.

Na rysunku poniżej — rabaty opasane krawężnikiem, nawierzchnia z ciasno ułożonej granitowej kostki. Ciekawy efekt daje połączenie szarolistnej Santolina sp. i Senecio sp. z Berberis sp. o czerwonych liściach. Ważnym elementem ogrodu jest ławka w kształcie litery L, zwrócona frontem do budynku. Błękitne kielichy kwiatów Agapanthus sp. podkreślają urodę ogrodu.
„Okna” z roślinami Kształt ogrodowych rabat, sposób w jaki ułożone są ich krawędzie oraz wzór kostki nawierzchni — wszystko razem przypomina ścianę z oknami w romańskim kościele.

Pergola nad wodąj. Długi drewniany pomost kończy się przy basenie. Pergola tworzy zamkniętą, ocienioną przestrzeń, szczególnie potrzebną latem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>