Miesiąc: Marzec 2017

Ogródek od frontu

Ogródek przed wejściem, powyżej.
Ten ogródek sąsiaduje z prostym płotem, który podobnie jak nawierzchnia pasuje do linii i kolorytu fasady budynku.

Na małym skrawku ziemi przed domem, na zewnątrz ogrodzenia, tuż przy chodniku można także założyć miniaturowy oryginalny ogródek.

Ogródek …

Cichy zakątek

Fragment ogrodu znajdujący się blisko domu od południowej strony jest osłoniętym, zacisznym kącikiem. Obniżone miejsce otoczone jest murkiem oporowym, ułożonym w kształcie litery L. Otacza on basen, w którym widoczna jest mała fontanna. Takie rozwiązanie zapewnia pożądaną prywatność nie zasłaniając …

Ogród angielski – projekt

Trawnik i szklarnia.
Tradycyjny ogród angielski z okresu międzywojennego. Trawnik wiedzie do wyodrębnionej części ogrodu, gdzie znajdują się szklarnia i warzywnik.

 

Ten typowy angielski ogród został założony czterdzieści lat temu. Już wtedy ustalono, że trawnik i kwiaty powinny znajdować …

Wiejski ogród – projekt

Naturalne piękno.
Ten uroczy ogród powstał dlatego, że pozwolono roślinom wyrosnąć do ich naturalnych rozmiarów. Bardzo starannie pielęgnuje się w nim rośliny, odnawia je, dosadza nowe, zachowując przy tym ich naturalne piękno.

 

Ten stary ogród rozciąga się wokół wiejskiego …

W rogu ogrodu – projekt

W każdym ogrodzie, najczęściej w rogu, znajdzie się zaciszne miejsce, gdzie słońce zagląda przez cały rok. W wielu wypadkach właśnie tam ustawia się wygodną ławkę, jak widać na zdjęciu.

W rogu powstałym między dwiema ceglanymi ścianami teren został podniesiony przez …

Ogród przed domem

Wejście do domu świadczy o jego mieszkańcach. Przy urządzaniu ogrodu przed domem należy mieć na uwadze przede wszystkim przestrzeń, jaką możemy przeznaczyć na ten cel, pamiętając, iż nie powinna być zbyt duża.

Ważna jest też roślinność; niska i ładnie pachnąca, …

Ogród na skraju lasu – projekt

Ogród przy lesie.
Zakątek kontrastujący z lasem. Mata wyniesiona grządka, prostokątny trawnik oraz kwiaty dobrane zarówno pod względem kształtu, wielkości, jak i barwy zdecydowanie wyróżniają ogród od otoczenia. Tak wypielęgnowany ogród wygląda bardzo egzotycznie.

Żywopłot dzieli ogród na część zagospodarowaną …

Miejski ogród przy garażu

Ogród przy garażu.
Oto ogród na tyłach garażu, który został tak urządzony, że część dachu garażu jest przedłużona i stanowi pergolę nad wyłożonym deskami tarasem. W małym ogrodzie jest to dobry pomysł na stworzenie miejsca wypoczynku.

Ten ogród przylega do …

Ogród — zewnętrzny pokój

Ogród, który znajduje się tuż przy domu, jest dodatkowym, zewnętrznym pokojem. Roślinność daje schronienie, a pięknie urządzona przestrzeń zachęca do wypoczynku.

Przedstawiony na zdjęciu ogród położony jest trochę poniżej domu, dlatego schodzi się do niego przez drewniany pomost przylegający do …

Mały ogród otoczony murem

Ogród między murami.
Obfitość kolorowych kwiatów nadaje temu ogrodowi wdzięk i czyni z niego zaciszny kącik. Ze szczelin między kamiennymi płytami wyrastają swobodnie rośliny, dzięki czemu taras zyskał naturalny urok.

W takim ogrodzie można uprawiać mnóstwo roślin, pod warunkiem, że …